Nespavost Vstup pro odborníky

Kvalita spánku je důležitější než jeho délka

Kvalita spánku je důležitější než jeho délka Tento podstatný objev je v oblasti spánkové medicíny tématem číslo jedna. Pro pohodové fungování během dne je totiž daleko podstatnější, jak dobře spíme, nikoli jak dlouho. Lidé v našem okolí spí různě dlouhou dobu. Někomu stačí v peřinách strávit šest hodin a ráno je čerstvý jako rybička, jiný potřebuje spát hodin nejméně devět.

 
více novinek
Deprese Vstup pro odborníky

Deprese zvyšuje riziko předčasného porodu

Deprese zvyšuje riziko předčasného porodu Jste mladá žena a trpíte depresemi? Pokud ano a chcete zároveň otěhotnět, možná to nebudete mít zrovna jednoduché. Těhotenství je téměř zázračný stav, který v drtivé většině potlačí nebo úplně vytěsní dosud trvající onemocnění.

 
více novinek
Další psychické poruchy Vstup pro odborníky

Psychóza je, když…

Psychóza je, když… Stejně jako si superpočítač neškrtne bez kvalitního softwaru, ani my nemáme šanci vnímat realitu a adekvátně na ni reagovat bez funkčních, spolupracujících neuronů. Co se děje, když to neuronům "neladí"? Co je myšlení, prožívání nebo reakce na podnět? V podstatě uvolnění jednoduchých molekul z neuronu, jejich interakce s jiným neuronem, odbourání přebytku molekul a aktivita neuronů.

 
více novinek
 

Potřebujete poradit?

 

Zeptejte se lékaře...

Nebo hledáte informace?

 

Vyhledavání v medicínské databázi

uLékaře.cz

Další Předchozí
 

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Pneumokoková infekce a očkování